pulse

CNN: Најлош терористички напад во историјата на САД по 11/09

pulse

Најмалку 50 луѓе се убиени, а 53 ранети во пукотници во ноќниот клуб „Пулс“ во Орландо САД, соопшти CNN повикувајќи се на полициски извори.

Властите на Орландо соопштиле дека го сметаат насилството како домашен терор, со оглед на тоа што осомничениот за убиствата бил жител на Флорида.

Според CNN, властите сеуште истражуваат дали станува збор криминал од омраза, со оглед на тоа што „Пулс“ се рекламирал како геј-клуб.

Check Also

g

СДСМ: Груевски и Трајановски истурија два милиони евра пари на граѓаните во дворот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ

На денешната прес конференција, Михаела Иванова, кандидатка за член на Советот на Град Скопје укажа дека Коце …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *