falang1

Што бара „фалангата“ на Илинденски марш?

falangagif

Што бара „фалангата“ на Илинденски марш, кога на Илинденското востание немало „фалангисти“?

Check Also

g

СДСМ: Груевски и Трајановски истурија два милиони евра пари на граѓаните во дворот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ

На денешната прес конференција, Михаела Иванова, кандидатка за член на Советот на Град Скопје укажа дека Коце …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *