panoram1

(анкета) Дали парите за „Панорамското тркало“ треба да се пренаменат за настраданите од поплавите?

Каде отидоа парите за заштита на Скопје од поплави?
„Слободна Македонија“ прашува: Дали треба да се прекине изградбата на „Панорамското тркало“?
Дали треба да се пренаменат парите за помош на настраданите од поплавите?

Check Also

vlada-rm-860x680

МРТ ги прекршила професионалните принципи за сеопфатно информирање, оцени Владата

Владата на денешната седница ја утврдила предлог – одлука за усвојување на годишната програма за …

13 comments

 1. Da, treba da se se prenamenat za promos na nastradanite……

 2. odma i vednas prenamena

 3. prenamena odma i vednas ,coveckiot zivot pred SE!

 4. Дефинитивно треба! Ако сега не се пренаменат, тогаш кога

 5. Светлана Камџијаш

  Парите задолжително да се пренаменат!

 6. Biljana Stefanovska

  DA, ne ni treba trkalo, koja funkcija ke ja ima, zar malku gi ima?

 7. И не само за панорамско тркало. За споменикот на Мајка Тереза и останати градежни активности кои не се од суштинско значење.

 8. Treba da se prekine. Vednash!

 9. Da, treba da se prenamenat, kako i parite od site gradbi vo momentov.

 10. Vo normalna drzava prasanjeto bi bilo izlisno. Pari za nastradanite, ne za trkalo i drugi gluposti

 11. Trkaloto vo momentov,a i ponatamu e najnepotrebnata igracka vo Skopje. Parite sekako deka treba da se prenamenat za pomos na lugeto osteteni od poplavata.

 12. Нормално дека треба да се пренаменат. што ќе му е на народов у градов панорамско тркало. Ене им го луна паркот, нека го заменат со старото тркало.
  А парите и те како треба да се дадат на оштетените, како и на правење на патиштата, каналите, за санирање на штетите и др.

 13. Секако!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *