мајтап

Изречена казна од 50 евра за изгорен отчет на ДПМНЕ(мајтап)

ajvar1

На баба и дедо од струмичкото село Ајварево, им беше изречена казна во висина од 50 евра за изгорени 20 примероци од отчетот на ВМРО ДПМНЕ, додека печеле пиперки за ајвар. “Дојде тој инспекторо и ни пиша казна. Не му ја плаќам, шо сака нека праве, нека крши глава”. – револтирано ни изјави дедо Трајко. “А што да правеме со …

Read More »

Здружението на терористи од ИСИС јавно му се заблагодари на претседателот Иванов (пара вести)

isis

Здружението на повратници од ИСИС јавно му се заблагодари на претседателот Иванов откако преку медиумите ги предупреди дека биле постојано следени како потенцијални терористи и дека немало доволно докази за да бидат уапсени. „Нашето срце е со Иванов, исто како што срцето на Иванов е со Ердоган. Од сесрце му благодариме на Иванов што не предупреди дека сме следени, за …

Read More »